Akce pro veřejnost

Přednášky a workshopy

S Association Montessori International Prague chystáme celoroční sérii seminářů a workshopů o vývoji a potřebách dítěte od narození do 12 let. Tyto akce vám pomohou pochopit, jak se jednotlivá období vývoje prolínají a jak pomáhat svému dítěti, aby z něj vyrostl spokojený a úspěšný člověk.

V praktických blocích si sami vyzkoušíte, jaké to je navštěvovat Montessori školy. V jednání je také celodenní konference o Montessori se Steven Hughes a Elinou Rautasalo.

Co vás čeká

Montessori naživo – pro rodiče o dětech 3-6 let

Datum: 26. a 27. 4. 2019

S kým: Mgr. Hana Gabrielová

Na semináři pro děti předškolního věku (3 – 6let) se seznámíte s vývojovými potřebami dětí v tomto věku. Zjistíte, jak funguje jejich mysl, jak se nejlépe učí novým věcem a jak můžete podpořit vaše děti i doma.
Dozvíte se, jak by měla fungovat správná Montessori školka. Jaké oblasti v takové školce najdete a čím se Montessori školka liší od té klasické. Zjistíte, proč je tak důležitá adaptace dítěte při jeho prvních dnech ve školce.

Povíme vám, proč učitel děti neučí, ale pouze je provází na jejich cestě poznávání a jaká je jeho role ve třídě.

Na vlastní kůži si vyzkoušíte pomůcky ze všech oblastí, podpoříme vaši trpělivost u prezentací jednotlivých pomůcek a sami si vyzkoušíte, jak pomůcky fungují, a co v dětech všechno rozvíjí.
Vyzkoušíte si 3.stupňovou lekci, sestavíte si mapu, vyzkoušíme váš sluch, zrak i paměť a mnoho dalšího.

Montessori pro školáky – pro rodičdětech 6 – 12 leT

Datum: Květen 2019

S kým: Mgr. Radek Glabazňa, M.A., Ph.D.

Obecně představí koncept ZŠ, představí přesah z MŠ do ZŠ na jednotlivých pomůckách, zmíní vývoj a potřeby dětí v tomto věku (změna z konkr.

Myšlení na abstraktní) atd….řekne, jak funguje třída ZŠ, jaký je rozdíl oproti klasické…

Rezervujte si místo na akci