Společně s vámi jsme hybnou silou k
lepší budoucnosti a kvalitnímu vzdělání dětí

Správný rozvoj dětí je pro nás na prvním místě

Pěstujeme v dětech dovednosti, díky kterým se v životě snadno uplatní. Využíváme k tomu speciální vybavení, spolupracujeme s vystudovanými a certifikovanými pedagogy a přirozenou formou děti učíme anglicky.

Respektujeme, že každé dítě je jedinečné a dbáme na to, abychom rozvíjeli právě jejich přirozený potenciál.

Záleží nám na tom, aby z dětí vyrostli aktivní a sebevědomí lidé, kterým není cizí kritické myšlení, zdravá sebedůvěra, spolupráce s ostatními, kreativita a samostatnost.

O vaše nejmenší se starají ti nejlepší pedagogové

To, co dáváme dětem na začátku, si s sebou nesou celý svůj život.

Každý pedagog v našich řadách má vysokoškolské pedagogické vzdělání.
Pro zabezpečení precizního a přesného Montessori přístupu absolvuje každý z nich nástavbu v Montessori Institut Prague (AMI).

Tyto osobnosti pečují o správný rozvoj vašich ratolestí:

Mgr. Lenka Měrková
Koordinátorka a ředitelka školy,                                                                AMI Montessori Administrators Certificate Course                              AMI 3-6 Montessori Assistants Certificate Course                                AMI 6-12 Montessori Assistants Certificate Course

Ing. Vít Měrka
šéf staveb a motivátor projektu

Vítek a Lenka spolu založili Montessori školku Na vlně
a pracují na její přípravě a organizaci.

„V dítěti leží osud budoucnosti. Kdokoli si přeje úspěšnou společnost, musí chránit dítě a pozorovat přirozený
způsob jeho jednání.“

Ve školce

Mgr. Pavlína Jasná

AMI učitel

jana kadankova montessori ucitelka

AMI 3-6 Diploma Course

“Respektovat a být respektován”

Pavlína je pro školku neocenitelnou studnicí zkušeností, praxe a také klidu. Vystudovala pedagogickou fakultu na univerzitě Palackého v Olomouci. Poté se s rodinou odstěhovala do Německa. V Mnichově dala své malé děti do Montessori školky Marie Roth, celosvětové mezinárodní lektorky AMI učitelů. Pavlína u Marie Roth vystudovala mezinárodní Montessori učitelský výcvik pro děti ve věku 3 – 6 let a nastoupila zde jako Montessori učitelka. Po této neocenitelné zkušenosti se vrátila do České republiky. Byla jednou z prvních zkoušejících u AMI výcviků, která se u nás konaly. Zvýšila si znalosti v oblasti Montessori pro věk 0-3 roky a výuky českého jazyka. Učila v Montessori školce v Novém Jičíně, ale nakonec si založila vlastní školku, kde pro malý kolektiv dětí mohla utvářet prostředí dle AMI metodiky. Pavlína je zkušenou Montessori pedagogožkou, která je vždy připravena pomoci dětem i svým kolegům, aby rozvinuli to nejlepší, co v nich je.

AMI učitel

Denisa Vávrová

AMI asistent

PavlínaJasná_AMI učitel

AMI Montessori 3-6 Assistants Certificate

Certificate Course in Montessori Sports Fundamentals (probíhá)

Teta Denisa je bezesporu nejaktivnější asistentkou školky – protože je to prostě sporťák. Miluje sport tělem i duší a své nadšení nadšeně předává dalším malým nadšencům. Děti jsou přirozeně zrozeny k pohybu. Lásku k pohybu, pochopení sportovního ducha i objevování možností vlastního těla a usměrňování své energie patří k tomu, co děti potřebují a chtějí poznat od narození. A protože sport a Montessori k sobě patří ve všech směrech, je aktuálně ve výcviku Montessori sports certifikovaným Association Montessori International s legendárním trenérem Ajaxu Amsterdam Rubenem Jongkindem. 

Anna Plachá Pawłowska

AMI asistent

Montessori-vyuka

AMI 3-6 Montessori Assistants  Certificate Course

Certificate of Advanced English

Anna vystudovala na Zemědělské Univerzitě Huga Kolltaje v Krakově potravinovou technologii a výživu a na Univerzitě vědy a technologiev Krakově si v rámci fakulty aplikovaných společenských věd dodělala pedagogické minimum. Má několik výcviků v Montessori pedagogice z Polska s Ewou Nikolajew-Wieczorowskou a školení z Montessori – Angličtina v Montessori Pedagogice s Martou Szymanskou v Institutu Duhovka ukončený diplomem AMS.

Krom rodné polštiny se tedy domluví plynně anglicky i česky. Což nám ve školce dává možnost nabídnout dětem kvalitní anglický obsah v rámci Montessori pedagogiky. A její prezentace jsou vždy nápadité a zajímavé. I pro dospělé. Aninou zálibou je také výroba Montessori pomůcek, a to pomůcek nesmírně krásných a propracovaných. Na ty se těšíme všichni.

Veronika Piková

Učitel

jana kadankova montessori ucitelka

“Respektovat a být respektován”

Ve škole

Mgr. Jana Kadaňková

učitelka prvního trojročí Montessori školy

jana kadankova montessori ucitelka

AMI 3-6 Montessori Assistants Certificate

AMI 6-12 Montessori Asistants Certificate

„Mou motivací, proč jsem Na vlně je to, že chci dělat věci jinak. A vzdělávání Montessori cestou mi dává smysl – kloubí v sobě respekt k dítěti a zároveň plně rozvíjí jeho potenciál. Vede k zodpovědnosti, samostatnosti a péči o sebe, ostatní i prostředí.”

Jsme certifikovaní Montessori učitelé

Naši učitelé jsou vyškolení a certifikovaní mezinárodní Montessori asociací založenou samotnou Marií Montessori Association Montessori International.

Díky tomu zaručujeme „normalizované” Montessori prostředí. Vaše děti jsou u nás v naprostém bezpečí a mají profesionální péči učitelů s vysokoškolským vzděláním a AMI nástavbou.

Ke všemu nás dovedla osobní zkušenost

S příchodem našich dětí jsme si uvědomili, že od toho, co jsme my sami opustili školní lavice, se toho v českých školách moc nezměnilo. Přitom vše kolem nás se mění docela rychlým tempem. A škola je přece základ života. A právě to nás přivedlo k založení vlastní Montessori školky Na vlně.

Budoucnost a lepší svět tvoří každý z nás tím,
že cíleně rozvíjí potenciál svých dětí.

Přejeme si pro nás i pro své děti tu nejlepší budoucnost a chceme, abychom žili v dobré společnosti. Nechceme ale jen čekat, až se něco změní. Prostřednictvím školky Na vlně a komunity, kterou kolem ní vytváříme, chceme být hybnou silou a inspirací v přístupu k předškolnímu i školnímu vzdělávání dětí.

Vzdělávání už by více nemělo poskytovat jen vědomosti, ale musí se vydat také novou cestou, hledajíce jak uvolnit lidské schopnosti.

Máme velké vize a plány
Hlídání pro maminky, které pracují z domu

Víme, jak náročný seberozvoj a práce z domu pro vás, maminky na mateřské, může být. Proto jsme přišli s konceptem, jak vám ulevit a poskytnout časoprostor pro váš klid a soustředění. V naší školce budete mít v dopoledních hodinách zázemí společné kanceláře, připojení k wi-fi, funkční kuchyňku a personál, který se o vaše nejmenší ratolesti s radostí a profesionalitou rád postará.

Chci pomoci s uskutečněním

Prostor pro tvořivce, kteří chtějí propagovat své produkty

Milujeme všechno co je místní a s láskou vytvořené. Proto chceme podpořit místní umělce, výrobce a designéry: ulevit vám od drahých nájmů a pomoci s prodejem. V prostorách naší Montessori školky plánujeme zařídit obchůdek, kde si každý z vás může pronajmout třeba pouhou polici, na které si svá díla vystaví. My se budeme starat o jejich prodej, a to za cenu, kterou si sami řeknete.

Chci tento záměr podpořit

Montessori Základní škola Na vlně

Děti s Montessori výukou jsou oproti klasickému vzdělávání napřed. Proto chceme, aby po absolvování naší školky měly možnost plynule navázat na první stupeň, a to se stejnou kvalitou seberozvoje. Základní škola Na Vlně je tak ideální cestou pro vás i vaše děti.

Chci vám pomoci s realizací

Své vize a plány v tuto chvíli nedokážeme realizovat bez vaší finanční pomoci. Staňte se součástí naší komunity.