Společně s vámi jsme hybnou silou k
lepší budoucnosti a kvalitnímu vzdělání dětí

Správný rozvoj dětí je pro nás na prvním místě

Pěstujeme v dětech dovednosti, díky kterým se v životě snadno uplatní. Využíváme k tomu speciální vybavení, spolupracujeme s vystudovanými a certifikovanými pedagogy a přirozenou formou děti učíme anglicky.

Respektujeme, že každé dítě je jedinečné a dbáme o to, abychom rozvíjeli právě jejich přirozený potenciál.

Záleží nám na tom, aby z dětí vyrostli aktivní a sebevědomí lidé, kterým není cizí kritické myšlení, zdravá sebedůvěra, spolupráce s ostatními, kreativita a samostatnost.

O vaše nejmenší se starají ti nejlepší pedagogové

To, co dáváme dětem na začátku, si s sebou nesou celý svůj život.

Každý pedagog v našich řadách má vysokoškolské pedagogické vzdělání.
Pro zabezpečení precizního a přesného Montessori přístupu absolvuje každý z nich nástavbu v Montessori Institut Prague (AMI).

Tyto osobnosti pečují o správný rozvoj vašich ratolestí:

Mgr. Lenka Měrková
Koordinátorka a ředitelka školy

Ing. Vít Měrka
šéf staveb a motivátor projektu

Vítek a Lenka spolu založili Montessori školku Na vlně
a pracují na její přípravě a organizaci.

 

„V dítěti leží osud budoucnosti. Kdokoli si přeje úspěšnou společnost, musí chránit dítě a pozorovat přirozený
způsob jeho jednání.“

Mgr. Jana Kadaňková

anglicky hovořící asistentka

„Mou motivací, proč jsem Na vlně je to, že chci dělat věci jinak. A vzdělávání Montessori cestou mi dává smysl – kloubí v sobě respekt k dítěti a zároveň plně rozvíjí jeho potenciál. Vede k zodpovědnosti, samostatnosti a péči o sebe, ostatní i prostředí.”

Bc. Markéta Vostárková

AMI učitelka

„Pro maximální rozvoj musíme dítěti zajistit vzdělávací a výchovné metody, které mu budou šité na míru. A to přesně splňuje Montessori pedagogika – koncept vzdělávání, který podporuje samostatnost, nezávislost, kreativitu a respektuje individualitu každého z nás.“

Bc. Monika Vostárková

učitelka

„Montessori pedagogika dává možnost volby dětem v jejich rozvoji. Stávají se nezávislými, ale zároveň zodpovědnými za svá rozhodnutí. Učí se věřit sami v sebe a nebojí se říct svůj vlastní názor. Věřím, že tento vzdělávací program podporuje vše, co je pro život důležité.”

Jsme certifikovaní

Naši učitelé jsou certifikovaní Association Montessori International.

Díky tomu zaručujeme „normalizované” Montessori prostředí. Vaše děti jsou tu v naprostém bezpečí a profesionální péči učitelů s vysokoškolským vzděláním a AMI nástavbou.

Ke všemu nás dovedla osobní zkušenost

Léta v českých lavicích nám mnoho dala. Stejně jako zahraniční zkušenost.
Jsme vděční za vše, co jsme si díky tomu uvědomili a prožili.
Protože právě to nás dnes dovedlo k založení vlastní Montessori školky Na vlně.
Budoucnost a lepší svět tvoří každý z nás tím,
že cíleně rozvíjí potenciál svých dětí.

V roli rodičů si o to intenzivněji uvědomujeme, jak moc české školství potřebuje reformovat. A proto jsme založili Montessori školku Na vlně: abychom byli inspirací a hybnou silou k celonárodní změně. Pro tak velký společenský posun však musí každý z nás začít sám u sebe.

Tím největším zadostiučiněním pro nás bude moment, kdy se úroveň státního školství zlepší natolik, že úsilí naší Montessori Na vlně už nebude potřeba.

Máme velké vize a plány
Hlídání pro maminky, které pracují z domu

Víme, jak náročný seberozvoj a práce z domu pro vás, maminky na mateřské, může být. Proto jsme přišli s konceptem, jak vám ulevit a poskytnout časoprostor pro váš klid a soustředění. V naší školce budete mít v dopoledních hodinách zázemí společné kanceláře, připojení k wi-fi, funkční kuchyňku a personál, který se o vaše nejmenší ratolesti s radostí a profesionalitou rád postará.

Chci pomoci s uskutečněním

Prostor pro tvořivce, kteří chtějí propagovat své produkty

Milujeme všechno co je místní a s láskou vytvořené. Proto chceme podpořit místní umělce, výrobce a designéry: ulevit vám od drahých nájmů a pomoci s prodejem. V prostorách naší Montessori školky plánujeme zařídit obchůdek, kde si každý z vás může pronajmout třeba pouhou polici, na které si svá díla vystaví. My se budeme starat o jejich prodej, a to za cenu, kterou si sami řeknete.

Chci tento záměr podpořit

Montessori Základní škola Na vlně

Děti s Montessori výukou jsou oproti klasickému vzdělávání napřed. Proto chceme, aby po absolvování naší školky měly možnost plynule navázat na první stupeň, a to se stejnou kvalitou seberozvoje. Základní škola Na Vlně je tak ideální cestou pro vás i vaše děti.

Chci vám pomoci s realizací

Své vize a plány v tuto chvíli nedokážeme realizovat bez vaší finanční pomoci. Buďte součástí zlepšování úrovně českého školství